Search
  • pkreegi

Head suhted on ahnuse nõrkus

Ehk on tõesti tobedalt hilja hakata seda nüüd esile tooma... 


Aga...


"Värdjas oled" ütles üks koolilaps teisele enda ees, kui dirigent taktikepi seisatas ja koor õhku ahmis. 


Jaani kiriku jutlustaja rääkis seda lugu 1. advendil pärast seda, kui oma 30 minutit oldi lauldud erinevatel teemadel nagu aupaklikus, armastus ja abivalmidus. Ta ise olevat sel hetkel mainitud laulukoori eest mööda kõndinud ja seda sõjakat repliiki põhikooliealise lapse suuaugust väljumas.


Keskmine eestlasest kiriku väisaja ei oodanud, et paavsti taoline jutlustaja tuleks ja küsiks otse ilma vigurdamata - "kas me ikka saame aru mida me laulame?".


Kui selle diskreetse märkuse kaja kirikuseinte vahel sumbus, oli kõigi tähelepanu saavutatud.


Mõni ime, eks?


Kui südametunnistusele hakkab koputama ka kirik, siis isegi religioosselt kainele eestlasele mõjub see ebakindlaks tegevalt. Ka minu kuklas hakkas siis tukslema süütunne, mis tuletas meelde - ma olen ahne. Liiga ahne.


Miks ma olen ahne? Sest ma olen ebakindel. Ebakindel tuleviku ees. See ei ole nii pealiskaudne kui esmapilgul paistab...


Ahnus on süüdi selles, et me tarbime nii palju. Ahnus on süüdi selles, et kliima muutub ebatavaliselt kiiresti. Ahnus annab jõudu võimu pärast võitlemiseks.

Ahnus on emotsioon, mis annab tarbimiseks põhjuse. Teadmised annavad tööriista, et toita oma ahnust. 


Mis siis? Me elame vaid korra.


Täpselt nii. Seepärast kui oled ahne, siis pigem suuna oma ahnus asjade järgi, mis toovad tagasi lisaks CO2-le ka midagi enamat.


Teadus ja tehnoloogia ja kultuur ja teadlikkus ja vastutustundlikkus ja päriselt uued väärtused igas tegevuses, sealjuures austus ja abivalmidus on igal pool meie ümber juba olemas ja ootamas vastuvõttu.


Aga need poed on tühjad. Need projektid ja ettevõtted ja ideed kiratsevad ikka veel, sest muutused on tulnud liiga ruttu...


...sest meie ahnus ei viitsi tegeleda mingi tarbimisharjumuse muutmisega.

Turundajana on mul võimalus anda oma panus sellesse, et muuta ahnusest tulenevaid harjumusi. 


Aitan esile tuua inimesi ja nende ettevõtteid, mis tegutsevad heas usus müüa midagi enamat kui lihtsalt "toode". Nad lisavad sinna ka väärtused, mis põhinevad meie kui inimkonna parema külje esile toomisel. 


Ettevõtted ei ole enam raha tegemise masinad. Projektipõhine tegevus kaotab usaldust. Ometi on arvukalt juhte, kes otsustavad suhete loomisele keerata selja, sest inimesed on kõrvaldatavad ja rumalad. Seda eriti oma töötajatega.


Jätkusuutlik ettevõte tegutseb suhete baasil. Head suhted loovad usaldust.

4 views0 comments

Electric Air Advertising OÜ

Reg Nr.
14546903

KMKR
EE102230215

EORI nr.

EE14546903

©2020 by Taevalaev.